Hoides ruumi igavusele

"Emme, mul on igav! Ma ei tea, mida teha!"

See on olnud aastaid minu kõige kõvem trigger. Ma ei poolda üld-levinud arvamust, et "igavus on lapsele kasulik". Igavus võib meid täielikult endasse tõmmata ning kui seda ei adresseeri, viib see vimma ja depressiivsuseni. See on "mitte-tasakaalus" olek, millesse on segatud hirme ja nõudmisi.

Aga kuidas seda adresseerida? Tavaliselt püütakse igavusest läbi hammustada lisades kihte ja kihistusi. Tegevusi ja ideid. Proovides sellele segasele mitte-tasakaalus olekule, sisemisele ebamugavusele, lisada veelgi rohkem kihte. Peita. Ajutiselt ära ajada. Kontrollida. Või siis jäetakse laps sellega üksi. "Väga hea, tunne jah igavust, see on sulle kasulik." Hülgamine. Duaalse vanemluse ja elu kaks automaatset lähtekohta.

Täna olin ma kirjutamas. Ja olin kirjutamas parasjagu "meelte" teemalist peatükki. Olin kirjutamas, et selleks, et meie meeled saaksid oma täies potentisaalis tööle hakata ja meie seeläbi maailma avastada, ei ole vaja mitte lisada teadmisi, oskuseid ja kihte, vaid neid hoopis maha koorida. Liikuda täieliku neutraalsuse poole. Ja ma vaatasin oma igavlevat last, kes aeles mööda põrandat ja püüdis vahetevahel siit ja sealt draamat tekitada, täiesti neutraalselt. Ja mõtlesin, et kuidas neid kihistusi maha võtta. Kuidas liikuda puhta kogemiseni. Lubades samal ajal endas kihistustel langeda, olles iseenda ja tema jaoks neutraal, puhas tunnetaja.

Mõni minut hiljem märkasin, kuidas ta oli ennast maast üles korjanud, küsis venna käest, kas võib tema mänguga ühineda ning sukeldus täielikult koos väikevennaga playdoh maailma, kust edasi liikus ta juba teiste tegevuste juurde, leides samm haaval ja tasakaalustatult uusi väikeseid huvipunkte.

Õppimine, elu ja mäng, hakkab toimuma iseenesest kui me liigume neutraali. Anname kihistusi ära, liigume puhta kogemise, elusate meelte suunas iseendas. Liigume neutraali, agenda vabadusse. Laps tunneb ennast sellises atmosfääris mugavalt ja vastuvõetuna. See lubab ka temal kihte tasapisi ära anda. Ja puhtast olemusest hakkab alati kerkima midagi uut ning tähendusrikast.



IIDALA ehk Iida-Leena Materasu on professionaalne ning mitteduaalset vaadet kandev terapeut, sõnavõlur, nõustaja, ema, naine ja inimene. Ta juhendab igapäevaselt nii gruppe (kursused, hingamisgrupid, vaikusematkad) kui ka erakliente nii Eestis, Iirimaal kui rahvusvaheliselt. Kuula kodulehelt iidala tasuta meditatsioone või uuri erinevate sündmuste ja kursuste kohta. Konsultatsioonideks, Vaikusematkadeks, Algallika Hingamisteraapiaks või Biodünaamiliseks Kraniosakraalteraapiaks ÜHENDU SIIN!


Previous
Previous

Usalda. Ära kontrolli.

Next
Next

Mida suurem ego, seda parem!