Kui vaimne praktika jooksutab ummikusse...

Kes on oma-ala professionaal, see teab, et kõigepealt saavad selgeks mingid suuremad jooned, mis töös on olulised ning, mida aega edasi, seda nüansirohkemaks tegevus kujuneb. Hea professionaali puhul saab loomulikult kõik ebaolulised nüansid hiljem taas ära “koorida”, ning tuum on nii tugev ja lihtne, et see üldjuhul kannab.

Praktilist näidet? Mõelgem korraks näiteks tuletõrjujate peale. Mida me laias laastus ette kujutame: maja põleb, nemad võtavad vett ja kustutavad. Samas, kui anda see ülesanne kogemusteta Kristjanile või Kaikole, siis tuleb välja, et tegelikult on tuletõrjujate töös väga palju olulisi nüansse, mis tagavad õnnestumise. Need nüansid saab selgeks teoreetiliste teadmiste avardamise ning selge praktika käigus.

Nii on absoluutselt iga eriala ja asjaga, mida me teeme.

Professionaalsus algab kuskil 10 000 praktilisest tunnist, räägitakse. Kuid! Need 10 000 tundi peavad olema veedetud mõtestatult ja kvaliteetselt. Kui me harjutame 10 000 midagi, mis tegelikult ei toimi, siis me saame väga õnnestunud mittemidagitegijaks. Seda juhtub ka meie kõigiga vahel: meil on nimelt päris palju sisse kujunenud automaatseid mustreid, mida oleme selgelt rohkem kui 10 000 tundi praktiseerinud, kuid mis meid tegelikult ei teeni.

Aga okei. Tagasi teemasse. Samamoodi nagu vajab kvaliteetset harjutamist Sinu töö, vajab kvaliteetset harjutamist ka näiteks:

  • tunnete tundmine ja transformeerimine

  • kohalolu ja teadvelolek

  • uued suhtlemise ja suhtumise paradgimad

  • uued tajusfäärid ja nende integreerimine igapäevaellu

  • andestamine

  • jne

Kõik eelnevad on PRAKTILISED OSKUSED, millel on üldjooned ning lisaks on neil ka palju nüansse. Ometi on nende praktiliste oskuste juures veel päris palju suhtumist “teen ära ja siis on tehtud” või “proovisin küll, aga ei toimi”. Vaatleme korraks lähemalt…

  • “Teen ära ja siis on tehtud”. Nagu ühekordselt tehtud töö eest on pea võimatu saada igavest tulu (kui sa just J.K. Rowling või G. Lucas ei ole…), on ka teadlik isiklik ja vaimne areng elustiil. Elustiil, milleni varem või hiljem jõuavad kõik. Imedekursus sõnastab kohe päris alguses, et vaba valik ei taga meile mitte õppekava ja suuna valikut, vaid seda, kui kiiresti, mis tempos ja järjekorras me seda täpselt läbida soovime. Ehk siis on meie igapäevane ja igas hetkes avalduv valik see, kas soovime veel venitada või toome kohe teadlikkuse kohale. Elada inimesena ja eirata omaenda vaimsust ning tegelikku olemust on sama kui elada inimesena ja püüda ignoreerida gravitatsiooni. Varem või hiljem saab see su nö kätte. Kui mitte selles elus, siis järgmises. Võibolla peale päris mitut valusat kukkumist.

  • “Proovisin küll, aga ei toimi”. Jah. Siinkohal on kaks teed: vajalik on vahetada tehnikat või suhtumist VÕI on see kutse nüansirohkuse avardamisele ja usaldamisele. See on tõde, et osadele inimestele sobib üks tehnika/teerada rohkem ja teistele teine. Võib ka juhtuda, et ühes eluetapis töötab üks ja teises eluetapis teine. Kuid ma olen märganud, et väga tihti on “see tehnika mulle ei tööta” ka ego ettekääne, et mitte muuta suhtumist ning astuda sisemiselt tagasi kohta, kus lubame endal olla algajad ja vaadelda algaja silmadega, väikelapse süütu ja avatud vastuvõtlikkusega. Mõnikord ei ole see selge äratundmine sellest “mis on ja mis ei ole mulle”, vaid lihtsalt “mulle ei toimi mitte miski” ohvrikoht mõnes oma kõverpeeglis. Tuletõrjuja, kes viskab pange vett põlevale majale ja ütleb siis, et “näe, ei toiminud”. Mida sügavamale me lubame endal mõne tehnikaga/teerajaga minna seda enam avastame tohutut nüansirohkust ja pisioskuseid, mida ühel või teisel hetkel on vaja. Avastame ka seda, kuidas imepisikesed muutused meie enda suhtumises ja mõttevalikutes loovad tohutuid muutuseid meie enesetundes ja maailmatajus. See kõik aga taandub lihtsusele, selgele baasile ja intuitsioonile. Me avardume mõlemal teljel: materiaalsel ja vaimsel, vertikaalsel ja horisontaalsel, korraga. Niimoodi liikudes tunneme ära ka hetke, kus meie “alg-hüpoteesis” võivad olla mõrad sees, sest pikemas perspektiivis peab meie tehnika ja teerada meid alati toetama suurema vabaduse poole. Kui ta seda ei tee, on error kas baas-hüpoteesides ehk õpetuse sisus (ntks selles, kuidas antud tehnika vaatleb duaalsust või kuidas ta kirjeldab reaalsust; kas õpetus on eheduse ja tõesuunaline või ajame lihtsalt taga meelelahutuslikke vaimseid kogemusi, süvendame duaalset vaadet elule jne); selles, kuidas me õpetust tõlgendame (kui palju meie enda filtreid on vahel ja ei luba meil näha õpetuse tegelikku sisu ja mõtet); praktika kvaliteedis ja kvantiteedis (selles, kui palju ja millise kvaliteediga me ise praktiseerime); või meie teejuhi sobivuses (kõik ei ole alati kõigile…ja on hetki, kus peame kuulama vaid isennast ja on hetki, kus on ääretult vajalik võtta vastu toetust väljastpoolt).

Päris palju mänguruumi, kas pole? Peabki olema. Eesmärk on õppida kasutama omaenda filtrivaba sisemist taju ja intuitsiooni reaalajas.

Tänapäeval võib FB’d , instat või teatud turunduslikke “hõissaaa’sid!” jälgides jääda mulje nagu oleks professionaalsuse saavutamine võimalik vaid mõne minut või päevaga. Meie ego, kellele väga meeldivad “kiired ja olemuslikult lõppkokkuvõttes mittetoimivad” lahendused, läheb selliste pakkumiste ja sõnavõttude peale kohe väga “jess, tavai, teeme ära!” meeleollu. Meie hing ja süda astuvad selliste pakkumiste juures väärikalt sammukese tagasi, ootavad ära uue “ummikusse jooksmise” ning pakuvad siis tasapisi meile taas midagi lõdvestavat, sügavat ja ehedat. Hetkel, kui oleme päriselt valmis seda vastu võtma. Ja läbi selle muutub sügavuti mõne hetkega meis palju rohkem kui oleks iial muutunud, kui oleksime 10 aastat järjest ajanud taga “kiireid ja lihtsaid lahendusi”. Paradoks on tõe lakmuspaberiks.

Niisiis armas, iga samm, mille astud, on vaid üks samm Sinu rajal, mis valmistab Sind ette järgmiseks. Iga tunne Sinu kehas on ajutine, voolamises. Isegi Sinu ummik ei ole lõplik, vaid lihtsalt märk sellest, et on aeg tagasi pöörduda sügavuse, eheduse ja usalduse juurde.

Ilma juurteta ei kasva ükski puu.


IIDALA ehk Iida-Leena Materasu on professionaalne ning mitteduaalset vaadet kandev terapeut, sõnavõlur, nõustaja, ema, naine ja inimene. Ta juhendab igapäevaselt nii gruppe (kursused, hingamisgrupid, vaikusematkad) kui ka erakliente nii Eestis, Iirimaal kui rahvusvaheliselt. Kuula kodulehelt iidala tasuta meditatsioone või uuri erinevate sündmuste ja kursuste kohta. Konsultatsioonideks, Vaikusematkadeks, Algallika Hingamisteraapiaks või Biodünaamiliseks Kraniosakraalteraapiaks ÜHENDU SIIN!

ERASEANSID:

Sinu päralt on hinnangutevaba ning turvaline kuulamiseruum. Teeme teed, rändame läbi sügavate lõdvestus-seisundite avarates tajusfäärides, jõuame oluliste mõistmisteni ning sisuliste muutusteni.

Previous
Previous

Paduviha paduvihm

Next
Next

3 põhjust, miks MITTE teha oma igapäevaseid praktikaid…